Jinekolog Doç. Dr. Nermin Köşüş Muayenehanesi - Ürünler, teklifler, yenilikler

Yenilikler

Jinekolojik Check Up Paketlerimiz

21.05.2017

GEBELİK ÖNCESİ CHECK UP PAKETİ

Gebelik düşünen kişilere önerilir...

Gebelik öncesi yapılam jinekolojik muayene oldukça önemlidir. Gebelik öncesi hastada mevcut olan ve gebeliği etkileyebilecek rahatsızlıklar değerlendirilir. Bazı testleri yapılması zaruridir. Muayene ve testlerimizde problem yoksa gebelik düşünülebilir.

BU PAKET NELERİ İÇERİYOR?

Bu paketin içeriği özel hastanelerdeki benzeri paketlerden çok daha kapsamlıdır. Bu pakette jinekolojik muayene ve ultrason ile birlikte bazı kan ve idrar testleri mevcuttur. Yapılacak testler şunlardır:

-Hemogram -Kan Grubu -Tam İdrar Analizi -İdrar Kültürü -Açlık Kan Şekeri -BUN (Kan Üre Azotu) -Kreatinin -AST -ALT -Toxoplazma Ig M -Toxoplazma Ig G -Rubella Ig M -Rubella Ig G -CMV Ig M -CMV Ig G -VDRL -HbsAg -Anti-Hbs -Anti-HCV -Anti-HIV -TSH -Vitamin D3 -Vitamin B12 -Folik Asit -Servikovajinal Smear

40 YAŞ ALTI CHECK UP PAKETİ

Bu Paket 18 - 40 yaş arası bayanlara önerilir...

Üreme çağındaki kadınlarda pek çok jinekolojik rahatsızlık görülmektedir. Miyomlar, çikolata kistleri, yumurtalık tümörleri, kanama bozuklukları vb pek çok rahatsızlığın tesbiti için muhakkak en geç senede bir sefer bu paketi içeren muayene ve tahlilleri yaptırmalısınız.

BU PAKET NELERİ İÇERİYOR?

Bu paketin içeriği özel hastanelerdeki benzeri paketlerden çok daha kapsamlıdır. Bu pakette jinekolojik muayene ve ultrason ile birlikte bazı kan ve idrar testleri mevcuttur. Yapılacak testler şunlardır:

-Hemogram -Kan Grubu -Tam İdrar Analizi -İdrar Kültürü -Açlık Kan Şekeri -BUN (Kan Üre Azotu) -Kreatinin -AST -ALT -HbsAg -Anti-Hbs -Anti-HCV -Anti-HIV -TSH -Vitamin D3 -Vitamin B12 -Servikovajinal Smear

40 YAŞ ÜZERİ CHECK UP PAKETİ

40 yaş üzeri kişilere önerilir...

40 yaş üzerinde özellikle rahim ağzı, rahim içi ve yumurtalık tümörlerinin sıklığı giderek artmaktadır. Bu nedenle en geç senede bir sefer jinekolojik muayene ile beraber bu paket içerisindeki testleri yaptırmanız zaruridir.

Bu paketin içeriği özel hastanelerdeki benzeri paketlerden çok daha kapsamlıdır. Bu pakette jinekolojik muayene ve ultrason ile birlikte bazı kan ve idrar testleri mevcuttur. Yapılacak testler şunlardır:

-Hemogram -Kan Grubu -Tam İdrar Analizi -İdrar Kültürü -Açlık Kan Şekeri -BUN (Kan Üre Azotu) -Kreatinin -AST -ALT -Total Kolesterosl -HDL Kolesterol -LDL Kolesterol -VLDL Kolesterol -Trigliserit -CA 125 -CA 19-9 -CA 15-3 -HbsAg -Anti-Hbs -Anti-HCV -Anti-HIV -TSH -Vitamin D3 -Vitamin B12 -Servikovajinal Smear

Gebelik öncesi, 40 yaş altı, 40 yaş üstü dönemlerine ait jinekolojik check up paketlerimiz ile ilgili bilgi almak için 0312 2858588 den bize ulaşabilirsiniz.

Raporlar/Metinler

Jinekolog doktor (kadın doğum uzmanı) kimdir

21.05.2017

Jinekolog doktor,“jinekoloji” yani kadın hastalıkları ve doğum konusunda uzmanlık eğitimi yapmış kişilerdir.

7 yıl tıp fakültesi okuyan bir öğrenci pratisyen hekim olarak mezun olur. Daha sonra yapılan tıpta uzmanlık sınavına girerek kadın hastalıkları ve doğum branşını tercih eden ve yeterli puanı alan hekimler 5 yıllık uzmanlık eğitimini almaya hak kazanır. Bu eğitimin sonunda yapılan yazılı, sözlü ve ameliyat sınavlarından başarıyla geçen kadın doğum asistanı, hocaların oluşturduğu bir jürinin onayıyla kadın hastalıkları ve doğum uzmanı olur ve uzmanlık belgesini alır. Artık o bir jinekolog doktordur.

Kadın Hastalıkları ve doğum uzmanları, ülkemizde hem bu eğitimi alırken, hemde uzmanlık sonrası en çok çalışan, geceleri, hafta sonları yada bayram demeden nöbet tutarak hastalara hizmet vermeye çalışan hekimlerdendir. Kadın doğum uzmanlarının bu özverili çalışmaları sayesinde doğum yada sezaryen sırasındaki komplikasyonlar giderek azalmakta ve daha sağlıklı doğan bebekler sayesinde milletimiz daha sağlıklı bir geleceğe doğru yol almaktadır.

Ülkemizde uzman doktorlar arasında en fazla sayıyı kadın doğum uzmanları oluşturmaktadır. Bu hekimleri çoğunluğu devlet hastanelerinde yada özel sektörde çalışırken çok az kısmı üniversitelerde çalışmaktadır.

Kadın doğum uzmanının muayenesinde ultrason olmazsa olmazdır. İster gebe olsun isterse jinekolojik hasta olsun ultrason hastalıkların tanısının konmasında elimiz ayağımızdır. Jinekolojik muayenede hastanın şikayetleri ve özgeçmiş bilgileri alındıktan sonra yapılan muayenede smear testi dediğimiz rahim ağrı kanseri taraması muhakkak alınmalıdır. Bu bir parça alma işlemi değildir. Bir fırça yardımıyla rahim ağzından alınan sürüntüdür. Jinekolojik muayenenin ikinci kısmı ultrason ile rahim ve yumurtalıkların değerlendirilmesidir. Muayene sonuçlarına göre gerekli görülen hastalardan jinekolog doktor tarafından değişik testler istenebilir. Yine gebe takibi belli sıklıkta kadın doğum uzmanı tarafından yapılan ultrason muayeneleri ile yapılır.

Her hastanın güvenebileceği, rahatlıkla ulaşabileceği ve şikayetlerini rahatlıkla dile getirebileceği bir jinekolog doktoru olmalıdır. Mümkün olduğunca jinekoloğundan memnun ise doktorunu değiştirmemesi hastanın lehinedir. Farklı bir doktora gidilince her şey baştan başlar. Ayrıca her hekimin uyguladığı farklı tedavi yöntemleri ve önerileri vardır. Farklı farklı doktora giden hastaların kafalarının karışması kaçınılmazdır.

Sağlığınız için jinekolojik muayenelerinizi ihmal etmeyiniz.

Kliniğimizde gebelik takibi Kadın Doğum Uzmanı Doç. Dr. Nermin Köşüş tarafından yapılmaktadır. Muayene fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kadın Doğum Uzmanı Ankara, Gebelik Ankara, Jinekolog Ankara, Doç. Dr. Nermin Köşüş