FAQ

1. CYLEX nedir? Kimdir?

S.C. CYLEX TEHNOLOGIA INFORMATIEI S.N.C. Romanya' da CYLEX markası altına uluslararası online İşrehberi olarak çalışır. Girişler ücretsizdir ve arama motorlarında arama sonuçları ağırlıklı olarak ilk onda yer alır.

Bazı ülkelerde İş Rehberleri İnceleme siteleri ile sunulmaktadır,sözde Firma yorumları,örneğin İş Rehberi: Güney Afrika, ABD, Kanada, Avustralya, Macaristan, Fransa, Italya, Ingiltere.

Bunlar Community Portalı şeklinde İş Rehberleridir. Kullanıcılar iş Rehberine kayıtlı olan firmaların ürünlerini ve hizmetlerini değerlendirebilirler. Kayıtlı firmaların burada ücretsiz videolar, resimler, raporlar, yenilikler, ürünler ve iş birliği teklifleri ayarlama imkanları bulunmaktatdır.

2. Firma girdilerimi nasıl ücretsiz girebilirim?

Linki kullanız Firma Kayit web sayfasinda https://www.cylex.com.tr bir sirket profili olusturmak için kullan.

3. İş Rehberinizde girdimi nasıl düzeltebilirim? Yada İş Rehberindeki girdimi nasıl düzelttirebilirim?

Sitemizde kaydınızı değiştirmek için iki yol vardır. Eğer Şifreniz mevcut değilse lütfen firmanızın ön izleme sayfasındaki linki Firmaprofil değiştir seçerek müşteri düzeltme formununu kullanınız.İstenen değişiklikler personellerimizin biri tarafından kontrol edilir ve yayımlanır.

Eğer hesap numaranız ve şifreniz varsa lütfen kullanınız Müşteri Girişi. Giriş yaptıktan sonra iş verilerinizde yapabileceğiniz değişiklikler doğrudan veritabanına aktarılır. Ayrıca, e-posta yoluyla bize her zaman tabii ki değişiklikler için isteklerinizi gönderebilirsiniz info@cylex.com.tr

4. Neden girdiler çok farklı? Bazen E-posta adresi, şirket açıklaması ve anahtar kelimeler ile ve bazen olmadan?

Cylex İş Rehberinde tüm tüccarlara girdi sayfası ile kendilerini ayrıntılı olarak tanıtma, ürün, hizmet ve çalışma saatleri kapsamının yanısıra logosu ve kısa bir açıklama bilgisi belirtme fırsatı verilir. Girdi ne kadar daha detaylı ise (örneğin kısa bir açıklama ve şirket profili) Cylex İş Rehberinde ve diğer arama motorlarında örneğin Google gibi daha iyi ve birçok arama sonuçları verir.

5. Ücretsiz kullanabileceğim bir rota planlayıcınız var mı?

Evet, ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir rota planlayıcımız var. Bu bağlantıyı kullanınız Müşteri Girişi firmanın profil sayfasında.

6. Girdimizin haritasındaki gösterge okunu nasıl değiştirebilirim?

Müşteri girişi içinde haritadaki konumu değiştir. Doğru yere kırmızı ok işaretini çekiniz ve değişikliği kaydediniz.

7. Neden gösterge oku yanlış ayarlanmış?

Harita ve adres linkleri bir program ile otomatik olarak oluşturulur. Benzer sokak isimleri veya harita yolların eksikliği nedeniyle en yakın sokak seçilmiş olarak ortaya çıkabilir. Bu noktada yanlış yönlerdirmeler için özür dileriz.

8. Hiçbir sipariş vermediğim halde neden Cylex İş Rehberinde bulunuyorum?

Bizim web dizini sürekli internette kamu kaynaklarından şirket kayıtlarını araştırır,sistemimizde belirli kriterlere göre kaydedilir ve arama sonucu olarak bulundu diye listelenir. CYLEX İş Rehberi arama motoru işletim sistemi olarak benzer arama motorlarından hemen hemen hiç bir farkı yoktur (örnegin Google vb.); bunun yanı sıra, şirket sayfalarını tespit edip kendi link sayfalarını oluşturup bunun yanında şirket sayfasının önizlemesini kaydeder. Otomatik olarak oluşturulan kayıtların yanı sıra sitemizde ellede kayıt yapılır veya yapılması için siparş verilir.

10. Neden benim değişiklikler çalışmıyor/henüz online değil?

Firma girişinizin ön izleme sayfasındaki Firmanprofil değiştir linkini seçerseniz,şifre kullanmadan müşteri düzeltme formu yardımıyla profilinizi değiştirmek için başvuruda bulunma imkanınız vardır.

12. Nasıl İş Rehberinden girdiyi sildirtebilirim?

Eğer firmanız veya şubelerinden biri artık yok ise ve girdinizin İş Rehberimizden çıkarılmasını istiyorsanız lütfen bize e-mail ile bildiriniz info@cylex.com.tr. Şirket girdiniz tamamen veritabanımızdan kaldırılır. Sadece CYLEX personeli tarafından silme işlemi gerçekleştirebilir.

13. Nasıl benim girdi daha kolay bulunabilir?

Yeni Girdi yazısına kısa profil yanında şirketinizin işletme etkinliğine uygun yeterli anahtar kelimeler (Anahtar Kelime) giriniz. Ne kadar çok anahtar kelimeler girerseniz şirketiniz hem bizim iş rehberimizde hemde arama motorlarında (örnegin Google ,Yahoo v.b. gibi) bulunabilirliğinizi artırabilirsiniz. Daha sonradan anahtar kelimeleri artırmak istiyorsunuz, o zaman için kullanabileceğiniz Müşteri Girişi ya da şirketinizin ön izleme sayfasındaki Firma profili değiştir linkinde Müşteri düzeltme formunu bulabilirsiniz.

14. Nasıl en iyi arama sonuçları elde edebilirim?

İsimler, yer adları, sokak, posta kodu, vb gibi birçok arama terimleri giriniz. Eğer görüntülenir isabet yoksa, tek tek arama terimlerini ihmal ederek aramanızı genişletebilirsiniz.

15. Nasıl girdim için bir şifre alabilirim?

Girdinizi Müşteri Girişinde güncelleştirmek ve anında değişiklikleri görüntülemek için, size müşteri numarası ve şifresi gerekir. Eğer herhangi bir şifreniz yoksa veya şifrenizi unutursanız, o zaman bizden E-posta ile talep ediniz info@cylex.com.tr

16. Şirketimin birkaç şubelerini ücretsiz olarak girebilir miyim?

Eğer şirketiniz birden fazla yerde temsil ediliyorsa İş Rehberimize her şubesini ayrı ayrı girebilirsiniz. Tek bir girdideki gibi bu durumda herhangi bir ücret telep edilmez. Ayrıca bize bir Excel dosyasını gönderebilirsiniz ve sizin için girdileri yapabiliriz.

17. Güzergah haritası ve rota planlayıcısı telif hakkı korumalı mı? Ben bunu kullanarak uyarı riskine giriyormuyum?

Hayır, bizim rota planlayıcısı kökeni Google aittir. Orada biz ücretsiz araçlar kullanımı için lisansa sahibiz.