Şartlar ve Koşullar

Genel Hüküm ve Koşullar S.C. CYLEX TEHNOLOGIA INFORMATIEI INTERNATIONAL SNC.Hüküm ve Koşullar www.cylex.com.tr, altındaki hizmetleri ve özellikle firma iş rehberi içindir.

1. Şartlarının Kapsamı

 1. 1.1 Burada bulunan şartlar ve kullanım koşulları S.C. CYLEX TEHNOLOGIA INFORMATIEI INTERNATIONAL S.N.C adı altında (kısaca "CYLEX"’ e) aittir ve tüm www.cylex.com.tr domain adları ve portalın sunduğu hizmetler için geçerlidir. Özellikle aksi belirtilmedikçe CYLEX’ te bulunan şartlar ve kullanım koşulları geçerlidir.
 2. 1.2 CYLEX Portalında kullanıcılar (bundan sonra kullanıcı) kamuya açık alanlarda web dizininde çeşitli bilgileri örneğin: İş yerleri bilgilerini, telefon numaralarını arayabilir ve diğer hizmetleri kullanabilir. Sağlanan bilgiler Cylex müşterileride dahil olmak üzere üçüncü sahıslara aittir. Müşteriler (bundan sonra "Müşteri") portal altında sunulan hizmetlerden birine ilanlarını ne türde olursa olsun vermiş veya vermek üzere olan veya kayıt gerektiren diğer hizmetleri kullanan tüm gerçek veya tüzel kişiler, şirketler veya özel hukuka tabi kişilerdir.
 3. 1.3 Kullanıcı veya müşteri olarak kayıt gerektiren veya ücretsiz hizmetler sunan sitede sağlanan bilgilerin kullanımı sadece mevcut şartları dayanmaktadır. Farklı koşullar uygulaması hariç tutulmuştur. Burada listelenen Genel hüküm ve koşullar sadece geçerlidir, eğer CYLEX' e aykırı bilgi veya burada listelenen koşulların dışında müşterinin farklı koşulları gereği kayıtsız şartsız sipariş gerçekleştirirse. CYLEX çalışanları Cylex adına sözlü anlaşmalar yapmaya yetkili değildir.

2. Sonuç ve bir sözleşme ilişkileri veya sözleşme ilişkisi değiştirmek

 1. 2.1 Portal hizmetleri kullanımı ile kullanıcı veya müşteri Şartlar ve Koşullar bağlayıcı geçerliliğini kabul etmektedir ve böylece İnternet portalı kullanımı süresince müşteri ve Cylex arasında bir kullanıcı ilişkisi kurulmaktadır.
 2. 2.2 Reklamların kaydı iş ilanları için veya bazı hizmetlerin kullanımı için müşteri önceden kayıt yaptırmak zorundadır. Kayıt ücretsizdir. Müşteriyi kayıt etmek zorunluluk değildir. Ayrıca Cylex sebep belirtmeksizin kaydı iptal etme hakkını saklı tutar. Kayıt formunun gereklerine uygun olarak kişisel bilgiler gerçek, doğru, güncel ve tam olarak verilmelidir. Müşteri düzenli aralıklarla yayınlarını kontrol etmekle ve içten temas ayrıntılarını ve gerektiğinde halka açık alanlarda da ilanlarını güncellemekle yükümlüdür.
 3. 2.3 Eğer müşteri doğru bilgi verme /veya yeterli bilgi verme yükümlülüğünü yerine getirmiyorsa veya temel bilgiler eksikse Cylex geçici veya kalıcı olarak kayıtı silme ve müşteriyi kayıt gerektiren hizmetlerden anında ve gelecek için dışlama hakkına sahiptir.
 4. 2.4 Küçükler ebeveynlerinin rızası olmadan portal hizmetlerini kullanamazlar. Çocukları için hangi hizmetlerin uygun olup olmadığını belirlemek yasal temsilcilerinin sorumluluğundadır.
 5. 2.5 Kayıt gerektiren hizmetleri ikameti Avusturya'da bulunan veya Dünya'nın başka herhangi bir ülkesinde ikamet eden sadece onsekiz yaşını doldurmuş tüm gerçek yasal kapasitesi sınırsız ve hukuka tabi kişiler kullanabilir.

3. Sözleşme ilişkisi İçeriği

 1. 3.1 Portal hizmetleri kullanımı ücretsizdir.
 2. 3.2 CYLEX portalı üzerinden arama işlevleri ve ücretsiz teklifleri kullanımı ile kullanıcı ve sağlayıcı arasında hiçbir sözleşme ilişkisi meydana gelmez. Bu bağlamda CYLEX sağlayıcılarına karşı bir sözleşme veya yarı sözleşmeden doğan hak iddia edemez. Hiçbir şekilde CYLEX' e karşı yayınlanması veya hizmetlerin kullanabilirliği için bir hak iddia edilemez.
 3. 3.3 CYLEX kullanıcılara ve müşterilere kolay, mekansal ve zamansal olarak sınırsız bilgileri kullanma hakkı verir. Basit kullanım hakkı bilgileri arama ve bulunan bilgileri görüntüleme ile şahsi kullanımımız için sınırlıdır. Bunun ötesinde verilen bilgilerin kullanımına izin verilmez. Bu özellikle, endüstriyel veya ticari bilgilerin değerlendirmesi, yanı sıra bilgi dizinlerinin oluşturulması, elektronik veya basılı veritabanları, çoğaltılması, işlenmesi veya üçünçü taraflara aktarılmasıdır. Ziyaretçi internet portalını yalnızca yasal hükümlere uygun olarak, özellikle de veri koruma düzenlemelerine kullanabilir.
 4. 3.4 Ziyaretçi internet portalının tüm haklarının ve burada yayınlanan içeriklerinin özellikle fikri mülkiyet ve patent haklarının örneğin veritabanlarının ve adres dosyalarının, CYLEX veya üçüncü şahıslara özellikle müşteriler ve lisans sahiplerine ait olduğunun farkındadır. Portal kapsamında sunulan veritabanları telif hakkı ile korunmaktadır. Portal kullanıcıları bu Hüküm ve Koşullara ek olarak üçüncü tarafların belirttiği lisans koşullarına dikkat etmeleri gerekir.
 5. 3.5 CYLEX-Software, nesne ve kaynak kodu, firmanın logosu, metinler, programlar ve resimler telif hakkı ve kısmen ticari marka kanunu tarafından korunmaktadır. Herbiri açıkça onaylanmadan çoğaltımı, kullanımı, yazılı malzeme dağıtılması yasaklanmıştır; medeni ve ceza hukuku tabidir. Birden fazla kullanım için yazılı bir onay gerekmektedir.
 6. 3.6 Kullanıcı yada müşteri Cylex tarafından sağlanan hizmetleri (coğrafi koordinatları, harita erişimleri) sadece Cylex tarafından önceden yazılı onay alındıktan sonra üçüncü şahısların, bu kendi müşterisi yada web sitesindeki hizmetleri kendi amaçları için kullananan ziyaretçiler olmadığı sürece, erişimine açabilir.
 7. 3.7 Kullanım haklarının ihlali durumunda kullanıcı ve müşteri tam olarak buradan doğan zararlardan sorumludur.
 8. 3.8 Kullanıcı veya müşteri gözle görünür kusurları ve arızalı hizmetleri yanı sıra yaklaşan tehlikeleri (Örneğin virüsler) ve gecikmeden üçüncü şahıslar tarafından yanlış kullanım CYLEX 'e bildirmelidir.
 9. 3.9 Kullanıcıların ya da müşterilerin herhangi bir bilgisayar yazılımı yada donanımı veya telekomünikasyon cihazının işlevselliğini bozacak veya sınırlayacak yazılım virüsleri, yada diğer bilgileri, verileri, programları veya içerikleri girmeleri, yayınlamaları, mail veya herhangi bir şekilde tranfer etmeleri yasaktır.
 10. 3.10 Herkese açık olarak yayınlanan veya özel iletilen tüm bilgiler, fotoğraflar, grafikler, videolar, mesajlar, veriler, metinler, yazılımlar, müzikler, sesler veya diğer içeriklerden tüm sorumluluk sadece bu içeriğin kaynağı olan kişiye aittir.
 11. 3.11 CYLEX prensip olarak müşterilerin ve kullanıcıların portalda yayınladıkları içerikleri kontrol etmemektedir ve bu nedenle içeriğin doğrululuğunu, güvenilirliğini ve kalitesini garanti etmez.
 12. 3.12 CYLEX kullanıcı ve müşteri içeriğiyle ilgili hiçbir kontrol uygulamaz. Aşağıdaki içerikler girdilerde yer almamalıdır: pornografik veya buna benzer içerikler, şiddet ve ırkçı içerikler, aşırı derecede terbiyesiz içerikler, korsanlıkla ilgili içerikler, kumar veya kumarhaneyle ilgili içerikler, yasadışı uyuşturucu ve uyuşturucu gereçlerinin içerikleri, bira, alkollü içkiler, tütün ve tütün ürünlerinin satış içerikleri ve yasadışı olan diğer içerikler, yasadışı faaliyetleri destekleyen veya başkalarının haklarını ihlal eden. Bu tür içerikleri olan şirketlerin girdilerini daha önceden haber verilmeksizin silme hakkı saklıdır. Aynı şekilde Cylex tarafından tahmin edilen yasadışı, zararlı, tehdit edici, istismar, rahatsız edici, iftira niteliğinde, terbiyesiz, uygunsuz, nefret dolu, ırkçı veya başka bir şekilde sakıncalı olan veriler, metinler, resimler, dosyalar, bağlantılar, yazılım veya diğer içerikleri yayınlamak yasaktır.
 13. 3.13 Cylex portalı üzerinden spam mesajların gönderilmesi yasaktır. Bu özellikle üçüncü taraflara yasadışı, istenmeyen reklam göndermeyi içerir. E-posta gönderirken buna ek olarak yanlış gönderen bilgileri vermek veya başka yollarla gönderenin kimliğini gizlemek yasaktır. Müşteri ticari iletişimlerde bu karakteri uygun e-posta tasarımıyla netleştirmekle yükümlüdür.

4. Kayıtlı hesap sahibinin Görevleri

 1. 4.1 CYLEX özel servisleri kullanımı amaçlı yapılan portal kayıtı halinde erişim alıcısı atanmış veya seçmiş olduğu şifreyi üçüncü şahıslara kullanılır hale getirmemesi gerekir. Erişim alıcısı erişimi altında gerçekleşen tüm etkinlikler için sorumludur. Erişim alıcısı CYLEX 'e hemen şifresinin yetkisiz kullanımını ayrıca herhangi bir güvenlik ihlalini bilgilendirmekle yükümlüdür. Erişim alıcısı hizmetten çıkarken mevcut "Çıkış" yada oturumu kapat fonksiyonlarını muhtemel istismarı önlemek için kullanmakla yükümlüdür.
 2. 4.2 Müşteri CYLEX ' e hizmetin uygulanması için tüm gerekli bilgileri gönderir. O kendisi tarafından sağlanan verilerin ve bilgilerin transferi ve yayılması için hakkı olduğunu ve buna karşılık veri koruma yasalarını dikkate alacağının teminatını verir. Cylex edinilmiş içerikleri portalın ziyaretçilerine ücretsiz olarak online sunar.
 3. 4.3 Müşteri, kendisi tarafından verilen bilgilerin doğruluğu, bütünlüğü ve yasallığı ile sorumludur. Özellikle girdilerini sadece aktif olduğu sektörler ve alanlarda yerleştirebilir. Bu özellikle korumalı iş ünvanı taşıyan müşteriler veya başka benzer bir hazne denetimi altında olanlar (örneğin mimarlar, doktorlar, esnaf, avukatlar, noterler ve vergi danışmanları) için geçerlidir. Müşteri açıkça kayıtlı verilerin yürürlükteki yasa ile uyumlu olduğunu beyan eder.
 4. 4.4 Müşteri Cylex ' i yasadışı yayın sonucu hertürlü üçüncü şahısların iddialarından tazmin edeceğini tütaahhüt eder. Bu tazminat yükümlülüğü portal operatörünü hukuksal savunma harcamalarından (örneğin mahkeme ve avukatlık ücretleri) tamamen muaf tutacağı şartını kapsar.
 5. 4.5 CYLEX sözleşme ile ilgili bilgi ve açıklamaları yazılı olarak, özellikle müşterinin e-posta adresine gönderebilir. Müşteri CYLEX ile iletişim halinde olduğu e-posta adresini düzenli olarak açmakla sorumludur.
 6. 4.6 CYLEX düzenli olarak müşterilerini bir haber bülteni şeklinde yenilikler ve iş rehberindeki hizmetleri hakkında bilgilendirme ve onun yayınlanan verilerinin doğrululuğunu kontrol etmesini ve gerektiğinde güncelleştirmesini isteme hakkına sahiptir. CYLEX için yayınlanan bilgilerin, yalan yanlış, güncel olmayan veya eksik olması nedeni varsayılırsa CYLEX e-mail ile müşteri bilgilerin güncellenmesini isteme ve yanıt alamayınca teklifi portaldan kaldırma hakkına sahiptir. Girdi sahibi her haber bülteninde bunu iptal etme imkanına sahiptir.
 7. 4.7 Kayıtlı erişim sahibi erişimini tam olarak denetlemekle ve yetersiz bakım tedbirleri nedeniyle kendi erişim yoluyla yapılan istismarın sonuçları ile sorumludur.

5. Haklar

 1. 5.1 CYLEX yasaların gerektirdiği ölçüde veya yasaların verdiği gerekli izni dikkate alarak içerikleri kaydetmek ve üçüncü şahıslara aktarmak ve üçüncü şahıslar tarafından yapılan ihlale tepki vermek için bu Hüküm ve Koşulları uygulayabilmek için yasal düzenlemeler ya da adli veya idari emirleri yerine getirme yada CYLEX mülkiyet veya kişisel güvenliğini, kullanıcılarının veya müşterilerinin haklarını korumak hakkına sahiptir.
 2. 5.2 CYLEX müşteri tarafından girilen içeriklerin teknik işleme ve iletiminin çeşitli ağlar üzerinden iletişim yapmak gerektirebileceğini ve /veya bağlanmış ağların teknik gereksinimleri veya diğer teknik özellikler (örneğin farklı internet tarayıcıları) ile uyumlu olması için gerekli değişikleri yapabileceğini belirtir.
 3. 5.3 Müşteri yayımlanacak tüm reklamların gerekli haklarına sahip olduğunu garanti eder. Müşteri Cylex 'e potalda kendi ekran sunumu için gereken tüm kullanım, performans ve diğer hakları, özellikle reklam sözleşmesi kapsamı uygulanmasında gerekli zaman ve içerik bakımından firmanın logosunu ve resimlerini yayımlama, çoğaltma ve dağıtma haklarını iletir. Yukarıda belirtilen haklar tüm durumlarda bölgesel ve sınırsız aktarılır.

6. Sorumluluk Sınırlaması

 1. 6.1 CYLEX portalın kullanıcıları tarafından yayınlanan içerik veya faaliyetlerden sorumlu değildir. Bu ne www.cylex.com.tr operatörüne atfedilebilir ne de operatörün görüşünü temsil eder. Içeriklere arasında portalın içindeki web sayfaları kullanıcılar tarafından yayınlanan linkler, profil bilgileri, yorumlar, forum yazıları, fotoğraflar ve videolar dahildir.
 2. 6.2 CYLEX son derece olduğunca az ve kısa kesintiler ile çalışan sunucusunun yüksek güvenilirliğine büyük önem verir. Yine de bakım çalışması, ileti bozuklukları, sunucu düşmesi vb nedenlerle arızalar olması mümkün. Bu tür hatalardan dolayı herhangi bir sorumluluk kabul edilmez.
 3. 6.3 CYLEX bu ücretsiz hizmetlerin hukuki anlamda bir sözleşme teşkil etmediğinden dolayı müşteriler veya Cylex kullanıcıları tarafından iş rehberi kullanımı yoluyla oluşturulan herhangi bir zarardan hiçbir sorumluluk kabul etmez.

7. Gizlilik Politikası

 1. 7.1 CYLEX veri koruma yasalarını dikkate almayı ve müşteri tarafından devralınan verilerin sadece yasaların verdiği izin çercevesinde kullanılacağını taahhüt eder. Bu gizlilik politikasına kişisel verilerde tabidir. Bunlar belirli veya kimliği belirlenebilir gerçek kişi hakkında kişisel ya da maddi koşulların ayrıntılarıdır. Bu yasal tanım altında isimleri, adresleri, doğum tarihleri, kişisel tanımlayıcılar ve e-posta adresleri ve benzeri bilgiler yer almaktadır.
 2. 7.2 Bu Gizlilik İlkeleri sadece www.cylex.com.tr adresinden ulaşabileceğiniz bizim web sitesinin yanısıra ile ilişkili Subdomain'leri için geçerlidir. Web sitemizde monte edilmiş dış hiperlinkler ile ulaşabileceğiniz diğer web sitelerinin içerikleri için herhangi bir sorumluluk kabul edilmez.
 3. 7.3 Eğer burada Veri Koruma Yasası altına girmeyen bigiler sunulursa örneğin tüzel kişiler veya fantazi isimler hakkında, bu gizlilik politikası bu girdiler için geçerli değildir.
 4. 7.4 Bir girdiden dolayı herhangi bir hakkınız engelleniyorsa bunu bize gayri resmi olarak bildiriniz. Her sorunlu girdiyi gecikmeksizin sileriz.
 5. 7.5 Web sitemizi ziyaret ettiğinizde web sunucumuz varsayılan olarak sistem güvenliği amaçla geçici olarak İnternet Servis Sağlayıcı adınızı veya şirket'in etki alanı adınızı yani bizi ziyaret etmiş olduğunuz sitenin, hangi web sitesini ziyaret ettiğinizi yanısıra ziyaretinizin tarihini ve süresini kaydeder. Sistemimizin kullanılmasını değerlendirmek, müşterilerimizin ihtiyaçlarını daha iyi tanımak ve istatistikleri derlemek amacıyla veriler tarafımızdan analiz edilir. Tüm işlemlerde yüksek güvenlik standartları görülmektedir. Burada toplanan bilgiler hiçbir kişisel kullanımda yer almaz. Bunun ötesinde kişisel veriler sadece bize gönüllü olarak bildirildiğinde toplanır. Bireysel hizmetlerimizde buraya tek tek kaydolmak gerekebilir. Bu bireysel kullanım için gerekli olan kişisel bilgileri kişisel verilerin korunması için sadece yürürlükteki yasal düzenlemelere göre toplarız, işleriz ve kullanırız. Bu kayıtların parçası olarak kişisel verileri, hizmetin karşılığına ilişkin açıklamalar gerekli olmadığı zaman topladığımızda ise bunları gönüllü bilgi olarak karakterize ederiz.
 6. 7.6 CYLEX kişisel verileri 21 Kasım 2001 tarihli (Romanya yasası) 677 sayılı Kanunun maddesi uyarınca hukuka uygun olarak kişisel bilgilerin korunmasına ilişkin ve kişisel verilerin işlenmesine ve bu tür verilerin serbest dolaşımına 102/2005 sayılı Kanun değişikliği ve ilavesiyle, değiştirilmiş olarak; No 36/2007 Hükümet Acil Durum Yönetmeliğine göre, 278/2007 sayılı Kanunun yasa değişiklikleri ile onaylanan; 278/2007 sayılı Kanuna uygun olarak işler. Cylex kişisel verilerin işlenmesinde yetkisi olan Ulusal Denetleme Kurumunda (Autoritatea Nationala de Supraveghere a Prelucrarii Datelor cu Caracter Personal) 19603 numarası ile kayedilmiştir.
 7. 7.7 Bu Kanunun 12.maddesinin 1.fıkrası uyarınca SC CYLEX Tehnologia Informatiei International SNC ilgili kişiyi, kişisel verileri direkt kullanılabilir hale getirirken verilerin işlenmesinin amacının elektronik haberleşme hizmetleri ve pazarlama olduğunu bilgilendirmekle sorumludur. Bu veriler mahrem yaşamı, aile veya özel hayatı bozmaya ve kısıtlamaya hizmet etmez www.cylex.com.tr sayfası SC CYLEX Tehnologia Informatiei International SNC tarafından idare edilmektedir: Palota 119/A, RO 417516 Palota, ROMANIA; Telefon: +40 359/101185; Fax: +40 259/471392;Etkilenen kişiler müşterilerdir/potansiyel müşterilerdir veya tüketicilerdir/potansiyel tüketicilerdir. - Kişisel bilgilerin içerdikleri: Yetkili doğal A68 ' in adı ve ilk adı, adresi, telefon ve faks numaraları, e-posta adresi veya fotoğrafları. Cylex ' in burada toplanan bilgilerden hiçbir kişisel kazancı yoktur. Verilere yetkili gerçek kişinin erişim ve müdahale hakkı hakkıyla ilgili detayların tümü bu Genel Hüküm ve Koşullarda sunulmuştur.
 8. 7.8 Gelecektede web sitemizdeki ziyaretinizi daha cazip kılmak isteriz. Bu nedenle web sayfalarımızda kısmen çerezler kullanmaktayız. Çerezler bir web sunucusu tarafından üretilen ve bilgisayarınızda kullanılan tarayıcı tarafından kayedilen küçük metin dosyalarıdır. Bazı yerlerde oturum tabanlı çerezler kullanmaktayız. Onlar web tabanlı uygulamaya online ziyaret durumunu yönetmek, websitesinde hizmetler arasında sorunsuz gezinmek ve içeriklere izin vermek fırsatı yaratmak için kullanılırlar. Bazen kişisel veya bilgisayar ile ilgili çerezlerin kullanılması ortaya çıkabilir. Bu gibi uzun vadeli çerezler özellikle size internet kullanıcısı olarak web sitemizde sürekli yinelenen ayarları sunabilmek için kullanılmaktadır. Uzun süreli çerezlerde kişisel verilerin kaydedilmesi gerektiğinde hep daha önceden kayıt için izin alınır. Tarayıcınızı daha önceden sizi çerezlerin kullanılması hakkında bilgilendirmesini veya hatta tamamen çerezlerin kullanılmasını kabul etmemesini ayarlayabilirsiniz. Çerezlerin reddedilmesi web sitemizde fonksiyonel kısıtlamalara yol açabilir. Bu durumdan dolayı özür dileriz.:
  7.9 Sizinle ilgili hangi kişisel bilgileri tuttuğumuza dair ücretsiz yazılı bilgi isteme hakkına sahipsiniz. Talepleriniz ayrica düzeltme, engelleme veya silme - kanunen izin verilen yerlerde- hemen uygulanacaktır. Şirketimizdeki kişisel verilerin kullanımı ile ilgili sorularınız veya yorumlarınız varsa lütfen bize ulaşınız. Lütfen bunun için yazılı olarak veya e-posta ile irtibata geçiniz. Lütfen elektronik postanın üçüncü şahıslar tarafından okunabileceğini dikkate alınız. Eğer bize gizli bilgiler göndermek istediğinizde bunu ya yazılı olarak ya da faks yoluyla yapınız.:
  S.C. CYLEX TEHNOLOGIA INFORMATIEI INTERNATIONAL S.N.C.
  Sat Palota 119 / A
  RO 417 516 Palota
  ROMÂNIA
  E-mail: info@cylex.com.tr
  Fax: + 40 259/471392

8. Güvenlik

 1. 8.1 Kullanım giriş bilgilerinizi, şifrelerinizi veya diğer güvenlik amaçlı kaydedilen kullanım verilerini tesadüfen veya kasıtlı manipülasyona karşı, kayba, imhaya veya yetkisiz erişime karşı korumak için tüm gerekli teknik ve kurumsal güvenlik önlemlerini kullanmaktayız. Kullanılan yöntemler koruma ihtiyacına göre en azından kabul görmüş genel teknik kurallarına uygundur.
 2. 8.2 Ombudsmanın (Ordinul Avocatului Poporului) 18. April 2002 tarihli Sipariş No 52 kişisel verilerin işlenmesinin minimum güvenlik gereksinimleri onayına kabul edilmesi ve uygulanması S.C. CYLEX TEHNOLOGIA INFORMATIEI INTERNATIONAL S.N.C tarafından kişisel verilerin gizliliğini ve bütünlüğünü korumak için gerekli olan teknik ve organizasyonel önlemlerin alınmasının özüdür.

9. Kamu içeriğe Hakları

 1. 9.1 Eğer müşteri ya da kullanıcı kamuya açık alanda yayınlanması için bir içerik ya da bir dosya girerse CYLEX 'e ücretsiz, münhasır olmayan haklarını sadece ilgili içeriği göstermek, yaymak ve teşvik etmek amacı için yapılırsa bu içerikleri (tamamen veya kısmen) dünya çapında kullanmak, çoğaltmak, değiştirmek, uyarlamak ve yayınlamak için verir.
 2. 9.2 Bu politika, müşteri veya kullanıcı tarafından sadece yayın dönemi için geçerlidir. Müşteriler bağımsız olarak herhangi bir zamanda portal içindeki kendi yayınlarını tekrar kaldırabilirler.
 3. 9.3 Eğer müşteri veya kullanıcı girdiği içeriklerin hak sahibi değilse bu içerik sahibinin yukarıdaki hükümlere göre haklarının transferini kabul ettiğini sağlamak zorundadır.
 4. 9.4 Müşteri, mevcut ve gelecekteki hizmetlerin müşterilerin gereksinimlerine göre daha iyi yapılabilmesi için bu hizmetlerin kullanımını takma adla kaydedilmesini kabul eder. Takma adla kaydedilen veriler hukuk şartlarına uygun olarak takma ad takanın verileri ile kombine edilmeyecektir. CYLEX müşterilerinin yararına yeni hizmetler geliştirmek için bu protokolleri yalnızca kendi amaçları için kullanır. Üçüncü şahıslara kişisel verilerin transferi gerçekleşmez.

10. Yargı

 1. 10.1 Portalda sunulan hizmetler ile ilgili olarak çıkacak tüm anlaşmazlıklar için yetkili özel mahkeme yeri Oradea, Romanya, eğer müşteri veya kullanıcı bir girişimci, kamu hukukuna tabi bir tüzel kişi veya bir kamu hukuku özel fon ise. Bu Hüküm ve Koşullar sırasında veya altına düşen gerçeklerden ortaya çıkan her türlü tüm iddialar için Romanya kanunları geçerlidir.

11. Bölünebilirlik

 1. 11.1 Bu Şartlar ve Koşulların herhangi bir hükmü tamamen ya da kısmen yasal olmazsa veya daha sonra hukuki geçerliliğini kaybederse, bu Şart ve Koşulların kalanının geçerliliğini etkilemez. Etkisiz yönetmelik yerini yasal hükümler alır. Şartlar ve Koşullar açısından beklenmedik bir boşluk varsa da aynısı geçerlidir.

 2. Palota, 2010
  S.C. CYLEX TEHNOLOGIA INFORMATIEI INTERNATIONAL S.N.C.
  Sat. Palota nr. 119/A
  417516 Palota
  Romania
Palota, 2010S.C. CYLEX TEHNOLOGIA INFORMATIEI INTERNATIONAL S.N.C.Sat. Palota nr. 119/A417516 PalotaRomania